KONST / Litografier / Färglitografi 12422159
nr 1242 2159
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, HC-upplaga, signerad. Motivet: 40x64
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 18 mars 2019
kl 18:36:41
100 kr
300 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
18 mar
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman